-
Wyjmij masło z lodówki, pokrój je w koski i odstaw, żeby się trochę nagrzało 🙂
-
Czekoladę połam na kosteczki, a każdą kosteczkę pokrój jeszcze na 4 części.
-
Rozgrzej piekarnik do 160 stopni C. Dużą blachę wyłóż papierem do pieczenia.
-
Mąkę przesiej do miski, dodaj sól, sodę, wanilię i wymieszaj.
-
W innej misce ubijaj masło z dodatkiem brązowego i białego cukru przez około 5 minut, następnie dodać jajko i ubijaj jeszcze przez około 5 minut.
-
Wrzuć sypkie składniki i połącz z resztą. Dodaj posiekaną czekoladę i wymieszaj wszystko łyżką.
-
Wlej do małej miseczki trochę wody, w której będziesz maczała/maczał ręce i łyżkę.
-
Nabieraj po około łyżce masy, formuj w dłoniach kulki i układaj je na blaszce zachowując kilkucentymetrowe odstępy.
-
Możesz delikatnie uklepać wierzch kulki.
-
Wstaw do piekarnika na 14 – 15 minut, ciastka będą gotowe, gdy ich brzegi zaczną się rumienić.