Jak zrobić jajka w koszulkach na śniadanie? W sześciu prostych krokach :)

Jak zrobić jajka w koszulkach na śniadanie? W sześciu prostych krokach :)

Czy robiliście kiedyś jajka w koszulkach, czyli jajka po benedyktyńsku? Jeśli nie próbowaliście jeszcze takiej wersji jajek na śniadanie, to sprawdźcie jak je zrobić 🙂 W przepisie gotowanie jajek w koszulkach w 6 prostych krokach.

Jako uzupełnienie śniadania proponuję ciemne pieczywo ze słonecznikiem i pomidory z pieprzem i kolendrą, oraz przepyszny koktajl z borówkami.

jak-ugotowac-jajka-w-koszulkach-na-sniadanie-jajka-po-benedyktynsku-poached-eggs-eatmefitme-2

Wykonanie

  1. Zakwaś wodę: w szerokim garnku lub głębokiej patelni zagotuj dużą ilość wody. Dodaj 1 łyżkę jasnego octu winnego lub soku z cytryny. Dzięki temu białko będzie mogło się ściąć i przybrać ładny, zaokrąglony kształt.
  2. Wybij jajko: wybij jedno jajko do małej miseczki lub kokilki. Dzięki temu łatwiej będzie ci przelać jajko do gorącej wody. Sprawdź czy nie ma w miseczce kawałków skorupki.
  3. Wlej jajko do wody: delikatnie przelej jajko do gotującej się wody blisko brzegu garnka lub patelni. W takie sam sposób przelej kolejne jajka, ale zwróć uwagę na kolejność ich przelewania.
  4. Gotuj jajka: każde jajko gotuj 3 minuty, jeśli lubisz żółtko płynne lub 5 minut, jeśli wolisz bardziej ścięte. Gdyby w garnku jajka zaczęły ci się łączyć – delikatnie je rozsuń przy pomocy łyżki cedzakowej.
  5. Wyjmij jajka z wody: przy pomocy łyżki cedzakowej wyjmij pierwsze włożone do wody jajko, osusz je na ręczniku papierowym lub czystej ściereczce a potem przenieś na deskę do krojenia. Powtórz je czynności z pozostałymi jajkami.
  6. Formuj jajka – możesz przy pomocy noża nadać jajkom ładny wygląd – obetnij postrzępione białko na brzegach. Podawaj jajka od razu po przygotowaniu.
  7. Jako uzupełnienie śniadania z jajkami w koszulkach czy po benedyktyńsku proponuję chleb ze słonecznikiem, szynkę i pomidory z pieprzem i kolendrą.

Składniki

  • 4 jajka
  • ok. 2 litry lody
  • 1 łyżka jasnego octu winnego lub 1 łyżka soku z cytryny

jako dodatki:

 

DSC_0537aSpróbuj też jajek w koszulkach na śniadanie w chrupiącej oprawie

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, odwiedź mój Fanpage na Facebooku – będziesz na bieżąco z kolejnymi pysznymi wpisami 😀

Znajdziesz mnie również na Instagramie.

Dodaj komentarz