Kawa czy herbata? Zadbaj o stylową oprawę

Kawa czy herbata? Zadbaj o stylową oprawę

Co wybieracie w upalne dni – frappe czy mrożoną herbatę? Ja kocham kawę, ale latem niemal zawsze zamieniam ją na kawę mrożoną lub cold brew – mój sprawdzony przepis znajdziecie poniżej. Herbacie zwykle pozwalam wystygnąć lub wrzucam do niej kostki lodu. I mój trik – porcelanową filiżankę wkładam wcześniej do lodówki i do niej przelewam już zimną herbatę.

Jeśli picie kawy lub herbaty jest waszym codziennym rytuałem, to zapewne macie swoją ukochaną filiżankę. Ja mam wrażenie, że kawa ze zwykłego kubka smakuje inaczej niż z eleganckiej filiżanki. Czy się mylę? Pewnie nie, bo siła naszej psychiki jest ogromna i pijąc kawę lub herbatę z eleganckiej porcelanowej filiżanki czujemy bardziej wyjątkowość tej chwili. A przecież o życiu pełnym wyjątkowych chwil marzymy 🙂

Kolejny trik i life hack, który wam zdradzę to wybór kolorów. Nie wiem czy wiecie ale kolor filiżanki może mieć znaczenie w odczuwaniu smaków. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość cukru wybierz filiżankę w ciepłych barwach lub postaw ją na czerwonym spodku – napój dzięki tym kolorom będzie wydawał się słodszy.

Latem wybieraj eleganckie porcelanowe filiżanki z niebieskimi elementami – zimne kolory sprawiają, że kawa lub herbata będzie nam się wydawała chłodniejsza i łatwiej ugasimy pragnienie, a celebrując chwilę i pijąc wolniej skuteczniej schłodzimy organizm. 
Zostawiam Wam link z ogromnym wyborem eleganckich porcelanowych filiżanek.

      

Wykonanie COLD BREW

  1. Zmiel kawę jak do ekspresu przelewowego – najlepiej dość grubo.
  2. W dużym (najlepiej szklanym naczyniu) zalej zimną wodą zmieloną kawę w proporcjach 1 do 4. Proponuję przygotować jej od razu więcej czyli 300 g kawy zalać 1200 ml wody.
  3. Jeśli część kawy unosi się na powierzchni wody to delikatnie ją dociśnij łyżką, tak, żeby jak najwięcej kawy było zanurzone w wodzie.
  4. Naczynie przykryj i wstaw do lodówki na na 12-16 godzin (maksymalnie do 24 godzin). Im dłużej ją potrzymasz, tym więcej kofeiny będzie w cold brew.
  5. Przelej płyn przez sitko i NIE wyciskaj kawy z fusów – to może sprawić, że kawa będzie gorzka.
  6. Jeśli chcesz mieć idealnie czystą kawę możesz przelać płyn przez papierowy filtr do kawy.
  7. Napój wstaw do lodówki i podawaj z lodem. Przetrzymywany w lodówce może być nawet do tygodnia, dlatego warto od razu zrobić większą porcję 🙂

Składniki COLD BREW

  • 300 g kawy świeżo zmielonej
  • 1200 ml wody

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, odwiedź mój Fanpage na Facebooku – będziesz na bieżąco z kolejnymi pysznymi wpisami 😀

Znajdziesz mnie również na Instagramie.

Dodaj komentarz